Hoppa till innehållet

Ledning

Lothar Bellgardt -

Lothar Bellgardt

Teknisk chef

070-369 16 10 lothar.bellgardt@norrbotten.se
Hans Eriksson -

Hans Eriksson

Chefsproducent

070-328 12 53 hans.eriksson@norrbotten.se
Camilla Wikberg -

Camilla Wikberg

Administrativ chef

070-388 31 19 camilla.wikberg@norrbotten.se
Rasmus Lindberg -

Rasmus Lindberg

Vice teaterchef

070-497 27 31
Anna Thurfjell -

Anna Thurfjell

Marknads- och försäljningschef

070-601 82 21 anna.thurfjell@norrbotten.se
Gunilla Röör -

Gunilla Röör

Teaterchef

gunilla.roor@norrbotten.se

Skådespelare och musiker

Nora Bredefeldt -

Nora Bredefeldt

Skådespelare

Kristine Gulbrandsen -

Kristine Gulbrandsen

Skådespelare

Jonas Hellman-Driessen -

Jonas Hellman-Driessen

Skådespelare

Tomas Isacsson -

Tomas Isacsson

Kapellmästare

Karin Paulin -

Karin Paulin

Skådespelare

Maja Runeberg -

Maja Runeberg

Skådespelare

Martin Sundbom -

Martin Sundbom

Skådespelare

Linda Wincent -

Linda Wincent

Skådespelare

Erik Kaa Hedberg -

Erik Kaa Hedberg

Skådespelare

Ivar Forsling -

Ivar Forsling

Skådespelare

Françoise Fournier -

Françoise Fournier

Skådespelare

Derek Cespedes Barrientos -

Derek Cespedes Barrientos

Skådespelare

Minttu Mustakallio -

Minttu Mustakallio

Skådespelare

Mia Blomberg -

Mia Blomberg

Skådespelare

Sven Björklund -

Sven Björklund

Skådespelare

Ung scen norr

Mervi Jaako -

Mervi Jaako

Dramapedagog (Tjänstledig)

070-388 00 96 mervi.jaako@norrbotten.se

Scenografer

Mona Blombäck -

Mona Blombäck

Scenograf/Dekormålare

Mona Knutsdotter -

Mona Knutsdotter

Scenograf/Kostymtecknare

Ljud, ljus och mask

Marcus Hagman -

Marcus Hagman

Belysningsmästare

Isabel Löfgren Roberts -

Isabel Löfgren Roberts

Maskör

Gemila Löfgren Roberts -

Gemila Löfgren Roberts

Maskör

Annika Öhlund -

Annika Öhlund

Maskör

Urban Wirén -

Urban Wirén

Ljudtekniker

Mikael Söderstjerna -

Mikael Söderstjerna

Belysningsmästare

Daniel Fröjd Wasberg -

Daniel Fröjd Wasberg

Ljudtekniker/scenmästare

Teknisk avdelning

Rickard Bristle -

Rickard Bristle

Attributör/Dekormålare

Gunnel Elfmark -

Gunnel Elfmark

Lokalvårdare

Petter Karppanen -

Petter Karppanen

Rekvisitör

Therése Nilsson -

Therése Nilsson

Tillskärare

Kalle Nyman -

Kalle Nyman

Scenmästare

Hillevi Rhodin -

Hillevi Rhodin

Rekvisitör/Scentekniker

Arvid Sandin -

Arvid Sandin

Skräddare

Peter Tjernqvist -

Peter Tjernqvist

Snickare

Susanne Öhman -

Susanne Öhman

Sömmerska

Produktionsavdelning

Gunnel Lindström -

Gunnel Lindström

Producent

070-333 76 02 gunnel.lindstrom@norrbotten.se
Hans Eriksson -

Hans Eriksson

Chefsproducent

070-328 12 53 hans.eriksson@norrbotten.se

Marknadsavdelning

Karin Kajsa Rönnbäck -

Karin "Kajsa" Rönnbäck

Biljettsäljare

0920-243400, tisd-fre 14.00-16.00 karin.ronnback@norrbotten.se
Lars Teglund -

Lars Teglund

Digital kommunikatör

070-286 10 30 lars.teglund@norrbotten.se
Andrea Thür -

Andrea Thür

Marknadskommunikatör

070-398 00 66 andrea.thur@norrbotten.se
Anna-Karin Forsberg Nordström -

Anna-Karin Forsberg Nordström

Biljettsäljare

anna-karin.forsberg-nordstrom@norrbotten.se
Anna Pexer -

Anna Pexer

Eventansvarig kommunikatör & kommunikatör Ung scen norr

076-138 21 81 anna.pexer@norrbotten.se

Administrativ avdelning

Maxim Isaksson -

Maxim Isaksson

Ekonom

Cecilia Larsson -

Cecilia Larsson

Administratör

By Formsmedjan. Powered by Yago