Hoppa till innehållet Gå till sidkarta

Ledning

Lothar Bellgardt

Teknisk chef
070-369 16 10
lothar.bellgardt@norrbotten.se

Hans Eriksson

Chefsproducent
070-328 12 53
hans.eriksson@norrbotten.se

Camilla Wikberg

Administrativ chef
070-388 31 19
camilla.wikberg@norrbotten.se

Rasmus Lindberg

Vice teaterchef
070-497 27 31

Anna Thurfjell

Marknads- och försäljningschef
070-601 82 21
anna.thurfjell@norrbotten.se

Gunilla Röör

Teaterchef
gunilla.roor@norrbotten.se

Skådespelare och musiker

Nora Bredefeldt

Skådespelare

Kristine Gulbrandsen

Skådespelare

Tomas Isacsson

Kapellmästare

Therése Lindberg

Skådespelare

Karin Paulin

Skådespelare

Maria Pontén

Skådespelare

Mats Pontén

Skådespelare
070-533 53 03
mats.ponten@norrbotten.se

Maja Runeberg

Skådespelare

Roger Storm

Skådespelare

Martin Sundbom

Skådespelare

Linda Wincent

Skådespelare

Erik Kaa Hedberg

Skådespelare

Konstnärlig avdelning

Mona Blombäck

Scenograf/Dekormålare

Mona Knutsdotter

Scenograf/Kostymtecknare

Ung Scen Norr

Mervi Jaako

Dramapedagog
070-388 00 96
mervi.jaako@norrbotten.se

Maja Alasalmi

Producent
070-388 78 98
maja.alasalmi@norrbotten.se

Teknisk avdelning

Rickard Bristle

Attributör/Dekormålare

Gunnel Elfmark

Lokalvårdare

Mårten Eliasson

Ljudtekniker

Marcus Hagman

Belysningsmästare

Petter Karppanen

Rekvisitör

Therése Nilsson

Tillskärare

Kalle Nyman

Scenmästare

Robin Korak

Vaktmästare
070-872 97 00
robin.korak@norrbotten.se

Hillevi Rhodin

Rekvisitör/Scentekniker

Arvid Sandin

Skräddare

Peter Sandin

Belysningsmästare

Urban Wirén

Ljudtekniker

Susanne Öhman

Sömmerska

Produktionsavdelning

Gunnel Lindström

Producent
070-333 76 02
gunnel.lindstrom@norrbotten.se

Marknadsavdelning

Rayén Celedon Lavin

Biljettansvarig
0920-243400, tisd-fre 14.00-16.00
rayen.celedon-lavin@norrbotten.se

Karin "Kajsa" Rönnbäck

Biljettsäljare
0920-243400, tisd-fre 14.00-16.00
karin.ronnback@norrbotten.se

Lars Teglund

Digital kommunikatör
070-286 10 30
lars.teglund@norrbotten.se

Olov Stenlund

Säljare
070-518 00 44
olov.stenlund@norrbotten.se

Andrea Thür

Marknadskommunikatör
070-398 00 66
andrea.thur@norrbotten.se

Administrativ avdelning

Cecilia Larsson

Administratör
By Formsmedjan. Powered by Yago